Výzkumná kampaň v severním Brabantu v Nizozemsku

Testovací vrt v Brabantu. | FOTO: webové stránky projektu

Doslova vrtná kampaň začala na prvním ze tří míst v provincii Brabant v Nizozemsku, smyslem je zhodnocení potenciálu pro geotermálního vytápění.

Kampaň provádí společnosti Energie Beheer Nederland (EBN) a výzkumný institut TNO v rámci programu SCAN. Vrtání již začalo na prvním vrtném místě v Heijningenu v obci Moerdijk. Plánem je vyvrtat vrtnou jámu do hloubky 850 metrů. Vrtání pak pokračuje v obci Bernheze a v Eindhovenu. Všechny materiály a data z vrtů budou prozkoumány a výsledky budou později zveřejněny. Projekt SCAN je prováděn s dotací nizozemského ministerstva hospodářství a klimatu.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.