Dvacet miliard pro teplárny. I na geotermii

Teplárna
Teplárna. | Ilustrace: Geotermie.cz

Teplárny, které plánují přechod na ekologičtější zdroje energie, než je uhlí, budou moci čerpat z dvaceti miliard korun vyčleněných v programu HEAT Modernizačního fondu.

Dotace je určená na využívání biomasy a jiných obnovitelných zdrojů, včetně tepelných čerpadel nebo využití geotermální energie, oznámil to ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Žádosti bude možné podávat od 15. července do 29. listopadu 2024.

„Podporován je stále ale i přechod na zemní plyn s účinnou kombinovanou výrobou elektřiny a tepla Jsou to podlimitní i nadlimitní projekty. Vždy se musí jednat o soustavu zásobování tepelnou energií, žadatelé musejí být vlastníky zdroje tepelné energie či soustavy. Podporu budeme poskytovat v rozmezí 30 až 65 procent z celkových způsobilých výdajů projektů,“ doplnil ministr Hladík.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.