EU zpřísnila požadavky na zelený vodík

FOTO: archiv

Evropská unie by měla zmírnit požadavky na zelený vodík, které jeho cenu neúměrně prodraží. Aspoň po přechodnou dobu by měl dostat šanci také nízkoemisní vodík vyrobený jinými způsoby, například pyrolýzou fosilních paliv se zachytáváním emisí oxidu uhličitého. Shodli se na tom účastníci sympozia Ekonomického deníku na téma Vodíková strategie.

Například Martin Gajdoš ve svém vystoupení uvedl, že unijní legislativní balíček Fit for 55 potlačil dosud běžně používanou barevnou škálu vodíku. Se zažitými termíny zelený, modrý, šedý či tyrkysový vodík již Evropská unie nepracuje. Nově definovala tři druhy vodíku: obnovitelný vodík nebiologického původu (Renewable fuel of non-biological origin, zkratka RFNBO), nízkouhlíkový vodík a ostatní vodík.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.