Geotermální projekt v Estonsku zahajuje provoz

Příprava pilotního projektu. | FOTO: Linkedin

První polohluboký geotermální pilotní projekt vyvinutý Geologickou službou Estonska (EGT) oficiálně zahájil provoz v podoblasti Tiskre v Tallinnu. Během prvních týdnů pilot úspěšně dodával teplo do velkého bytového domu a poskytoval cenné poznatky o svém výkonu a dopadu na životní prostředí prostřednictvím průběžného výzkumu a monitoringu prováděného EGT.

Pilotní projekt je součástí iniciativy GEOENEST ministerstva hospodářství. Cílem GEOENEST je posoudit potenciál geotermální energie jako zdroje pro řešení vytápění celých čtvrtí prostřednictvím několika pilotních řešení, z nichž každé se významně liší od ostatních. Zatím slibné výsledky pilotního projektu jsou pozitivním signálem, že geotermální energie by se mohla stát životaschopnou součástí estonského přechodu k čistším a udržitelnějším zdrojům energie.

Další důležitý projekt, oznámený jen před několika měsíci, s názvem AVATAR, si klade za cíl využít geotermální energii z čtvrtohorních sedimentů. V rámci tohoto pilotního projektu je plánována jedna pilotní instalace pro jižní Estonsko, která doplní mapování a využití geotermálních zdrojů po celé zemi.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.