Geotermální energie je cílem „Výmarského trojúhelníku“

geotermální energie
Polsko sází na geotermální energii. | FOTO: archiv

Geotermální energie má ve velkých státe EU otevřené dveře. Poslanci francouzského a německého parlamentu vyzvali nyní ke zintenzivnění úsilí o vytvoření ucelenější energetické politiky společně s Polskem, informovala agentura Table.Media. Jde právě o intenzivnější prosazování geotermie.

Tyto tři hlavní členské státy EU společně tvoří neformální alianci známou jako „výmarský trojúhelník“, jejímž cílem je zefektivnit klíčová politická rozhodnutí mezi Paříží, Berlínem a Varšavou. Francouzsko-německá parlamentní skupina nyní usiluje o vytvoření „platformy pro energetickou transformaci“ v rámci skupiny trojúhelníku, která by podpořila užší spolupráci mezi provozovateli plynárenských a elektrických sítí s cílem zvýšit bezpečnost dodávek a ušetřit náklady na cestě ke klimatické neutralitě.

Tento systém by se měl mimo jiné zaměřit na vodíkovou a geotermální energii a měl by být otevřený pro další účastníky, uvádí se v dokumentu skupiny německých a francouzských poslanců.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.