Výrobce leteckých motorů vsadil v Mnichově na geotermální energii místo plynu

Geotermální vrty v závodě MTU v Mnichově. | ZDROJ: Erdwerk

V hlavním závodě MTU Aero Engines AG, výrobce motorů na severu německého Mnichova, byly zahájeny geotermální vrty. V budoucnu geotermální energie jako zdroj tepla z velké části nahradí současnou dodávku tepla z plynárny. Předpokládá se geotermální výkon minimálně 10 MW.

Vrty budou hluboké kolem dvou kilometrů. Plánovaný těžební vrt je zaměřen na jih a plánovaný reinjektážní vrt na sever. Pokud vše půjde podle plánu, hlubinné vrtné práce včetně krátkodobých zkoušek budou dokončeny do poloviny roku 2024.

MTU je výrobce leteckých motorů se sídlem v Mnichově, který se specializuje na vojenské i civilní letouny. „Naším cílem je snížit uhlíkovou stopu firmy. Jako udržitelný zdroj energie je geotermální energie důležitou součástí naší klimatické strategie. Na základě předběžných studií předpokládáme, že bychom mohli na místě pokrýt asi 80 procent našich požadavků na vytápění termální vodou,“ uvedla společnost.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.