Čtvrtina domů postavených do roku 1970 nemá žádné zateplení

Panelový dům v Praze. | FOTO: archiv

Úsporná energetická opatření domácností jsou stále nedostatečná, zejména u starších domů postavených před rokem 1970.

Zateplení je základním krokem pro úsporu energie na vytápění a další úsporná opatření, jako jsou tepelná čerpadla nebo fotovoltaika. Komplexní zateplení střechy a stěn může snížit spotřebu energie až o 70 %, ale náklady se mohou pohybovat kolem tří čtvrtě milionu korun.

Čtvrtina domů postavených do roku 1970 nemá přitom žádné zateplení, bez něj další energetická úsporná opatření postrádají smysl

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.