Za rok v ČR přibylo 83 tisíc fotovoltaických elektráren

FOTO: archiv

Loni v České republice přibylo takřka 83 tisíc fotovoltaických elektráren, z toho přibližně 80 tisíc na střechách rodinných domů. Všechny dohromady dávají instalovaný výkon téměř jednoho gigawattu.

Oproti roku 2022 je to nárůst o 236 procent. A předpokládá se, že množství instalovaného výkonu bude i v dalších letech růst. Například Solární asociace ve svém optimistickém scénáři predikuje, že by se za tři roky v Česku mohly stavět i více než dva gigawatty nově instalovaného výkonu ročně.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.