Slatina 3 připravena na hluboké vrtání

Slatina 3 | ZDROJ: archiv

Cindrigo Holdings, britská společnost zaměřená na obnovitelnou energii, oznámila, že dokončila první fázi svého vrtacího plánu, včetně veškerých stavebních prací a výstavby vrtné plošiny, pro svůj geotermální projekt Slatina 3 (geotermální elektrárna) na severu Chorvatska. To znamená začátek hlubokého vrtání, jak uvedla Cindrigo v tiskové zprávě pro Londýnskou burzu.

Hluboké vrtání studny GT-1 ve Slatině 3 má za cíl dosáhnout přibližně 4 000 metrů do známého geotermálního rezervoáru. Předchozí vrtání v tomto rezervoáru odhalilo teploty vody přesahující 200°C, což překračuje stanovené prahy pro výrobu geotermální energie.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.