Cindrigo získává tři nové německé geotermální projekty

Společnost nyní expanduje i v Chorvatsku | FOTO: archiv

Společnost Cindrigo Holdings Ltd se sídlem v Londýně, zaměřená na obnovitelné zdroje energie, oznámila další rozšíření svého evropského portfolia prostřednictvím uzavření závazné dohody o akvizici tří nových projektů geotermální energie v Německu. Tyto projekty, které se nacházejí v geotermální oblasti Hornorýnského údolí, představují strategický vstup firmy do jednoho z nejslibnějších geotermálních trhů v Evropě.

Cindrigo podepsala závaznou dohodu se společností Zukunft Geowärme GmbH (ZGW), německým vývojářem geotermálních projektů, o získání většinového podílu ve třech geotermálních projektech. Projekty, umístěné v Hornorýnském údolí, mají počáteční cíl přibližně 90 MW (asi 30 MW každý) a kombinovaný cílový instalovaný potenciál přesahující 400 MW, což zahrnuje výrobu především tepla, ale i elektřiny.

Německo má jedním z nejpokročilejších a nejziskovějších geotermálních trhů na světě, který se vyznačuje silnou politickou podporou, dobře vyvinutou právní strukturou. Německý zákon o obnovitelných zdrojích energie (EEG) nabízí stabilní a transparentní podpůrný režim pro výrobu elektřiny z geotermálních zdrojů s výkupní tarifem pro geotermální energii 0,25 €/kWh po dobu 20 let. Kromě toho je k dispozici německé federální financování v rámci programu „Bundesförderung für effiziente Wärmenetze“ (BEW), dotace na geotermální vytápění čtvrtí, která pokrývá až 40 % investičních nákladů na zařízení pro výrobu tepla.

Příznivé finanční a obchodní prostředí země spolu s rozsáhlým průmyslovým ekosystémem a osvědčenou podporou a historií vývoje geotermálních projektů činí Německo atraktivní destinací pro investory a vývojáře.

Lars Guldstrand, generální ředitel společnosti Cindrigo, prohlásil: „Německo, největší evropská ekonomika, se zavázalo k čisté energii, zejména geotermální. Náš strategický vstup do Německa je v souladu s naším zaměřením na evropské projekty obnovitelné energie v nízkorizikových a stabilních jurisdikcích s dobře zavedenou správou, čímž posilujeme naše současné operace. S nedávnou akvizicí již postaveného kombinovaného výrobního zařízení o výkonu 110 MW ve Finsku a tímto přírůstkem v Německu dosáhneme 200 MW pod smlouvou jako pevné platformy pro další expanzi.“

Do podobných geotermálních projektů společnost nyní investuje i v Chorvatsku.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.