Dřevostavba bytových domů v Praze využije geotermální vrty

Rezidenční projekt | FOTO: archiv

Parametr výstavby z obnovitelných zdrojů a s nízkými emisemi CO2 splňují nejlépe stavby s použitím dřeva, které je jedním z nejstarších stavebních materiálů a oproti betonu nebo oceli je plně obnovitelným zdrojem. Rezidenční projekt Timber Praha představuje první vícepodlažní dřevostavbu bytových domů v moderní historii hlavního města.

Na začátku minulého roku byly rovněž vyvrtány geotermální vrty (za účelem ekologického vytápění) a od března do června proběhla betonáž hrubé stavby suterénů. Hlavní montáž hrubé stavby ze dřeva, fasády i výplní otvorů a hydroizolace střechy se uskutečnila v období od 27. června 2023 do 20. září 2023.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.