Rekord: Čína se v dubnu provrtala 5 200 metrů pod zem

Vrt Fushenre-1 | FOTO: archiv

Čína vyvrtala nejhlubší průzkumný geotermální vrt v zemi. Vrt Fushenre-1 již sahá do rekordní hloubky 5 200 metrů. Tohoto milníku se těžařům podařilo dosáhnout v dubnu, jak oznámila skupina China Media Group.

Projekt vede společnost Sinopec, jedna z předních čínských rafinérských a petrochemických firem, a byl zahájen v září minulého roku. Vrt se nachází ve městě Haikou v jižní ostrovní provincii Hainan.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.