Startup získal 3 miliony eur na vylepšení vrtací technologie

FOTO: archiv

Startup Canopus se sídlem v Haagu, který se specializuje na vrtací řešení a technologie, oznámil ve středu, že získal dodatečnou investici 3 miliony eur. Investici získal od nového investora Underground Ventures.

Oznámení proběhlo během konference s názvem Global Geothermal Impact Summit 2024 v Haagu, kterou organizovala Mezinárodní geotermální asociace (IGA). Nizozemská společnost použije získané prostředky na urychlení svého růstu a rozvoj své vrtací technologie.

Geotermální energie pokrývá sice pouze 1 procento globálních energetických potřeb, ale představuje spícího energetického obra, zaznělo na konferenci – obra, který by, pokud by se snížily náklady na instalace, mohl hrát významnou roli v energetické transformaci. Společnost Canopus již vyvinula vrtací technologie, které mohou odblokovat obrovský potenciál geotermální energie.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.