Japonsko spustilo geotermální elektrárnu o výkonu 6,5 MW

Geotermální elektrárna Minami-Kayabe. | FOTO: ORIX

Japonská diverzifikovaná finanční skupina ORIX Corporation oznámila tento týden zahájení provozu geotermální elektrárny o výkonu 6,5 MW na Hokkaidu.

Geotermální elektrárna Minami-Kayabe, jak se jmenuje, se nachází ve městě Hakodate a je uváděno, že jde o největší geotermální elektrárnu s binárním cyklem v zemi. Orix očekává, že zařízení vyprodukuje až 56,94 GWh elektřiny ročně.

V současné době vlastní a provozuje Orix další geotermální elektrárnu na pozemku hotelu Beppu Suginoi ve městě Beppu v prefektuře Oita, která je dočasně mimo provoz kvůli aktualizaci zařízení.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.