Google má vlastní geotermální elektrárničku

FOTO: Google

Google uvedl do provozu svou experimentální geotermální elektrárnu, která se nachází v Nevadě a dodává bezuhlíkovou energii datovým centrum společnosti.

Google se na tomto projektu rozhodl spolupracovat s firmou Fervo, která spoléhá na inovativní metodu převzatou z ropného a plynárenského průmyslu. Vrtá nejen vertikálně, ale – po dosažení určité hloubky – i horizontálně. Následně do hornin vstřikuje vysoce natlakovanou kapalinou, což je rozruší ještě více.

„Díky použití technologie vrtání z ropného a plynárenského průmyslu dokážeme 24 hodin denně 7 dní v týdnu produkovat bezuhlíkové zdroje energie v nových geografických oblastech po celém světě,“ konstatoval CEO Fervo Tim Latimer.

Dodejme, že tato konkrétní geotermální elektrárna generuje pouhých 3,5 megawattů energie. Mnohem důležitější je nicméně právě to, že umožní otestovat životaschopnost výše popsaného přístupu.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.