Europarlament požaduje evropskou strategii pro geotermální energii

KOLÁŽ: Geotermie.cz

Složité národní předpisy v kombinaci s časově náročnými schvalovacími procesy zpomalují zavádění geotermální energie, vyplývá z usnesení přijatého minulý týden Evropským parlamentem. Usnesení požaduje evropskou strategii pro urychlení investic do geotermální energie.

Vyzývá k vytvoření evropské strategie pro geotermální energii, počínaje mapováním geotermálních zdrojů v celé EU, aby bylo zajištěno, že všechny údaje o podloží budou shromážděny na jednom místě a budou zpřístupněny veřejnosti.

Usnesení vyzývá členské státy EU, aby po vzoru Francie, Polska a Irska vypracovaly národní strategie pro geotermální energii a vypracovaly konkrétní politická opatření na podporu tohoto obnovitelného zdroje.

Geotermální energie je spolehlivý zdroj energie, který funguje nepřetržitě, s fixními náklady, zdůrazňuje usnesení. Navíc, na rozdíl od jiných technologií geotermální zařízení nevyžadují kritické suroviny, jako jsou vzácné zeminy, kterých je v Evropě nedostatek.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.