U Varšavy potvrzen zdroj geotermální energie

Loňské zahájení vrtání. | FOTO: archiv

Průzkumné vrty potvrdily geotermální zdroj v Otwocku, městě vzdáleném asi 23 kilometrů jihovýchodně od Varšavy, nyní je v plánu stavba teplárny.

Okres Otwock (polsky Powiat otwocki) je okres v Polsku v Mazovském vojvodství, vytvořený v roce 1999 v rámci administrativních reforem. Jeho sídlem je zmíněné město. Průzkumné geotermální vrty v Otwocku byly zahájeny na podzim roku 2023. Cílem bylo potvrdit geotermální potenciál v oblasti. Průzkumný vrt byl vyvrtán do hloubky 1645 metrů a očekávání se naplnila. Geotermální teplárna pro město využívající termální vodu může vzniknout (geotermální potenciál v oblasti bude podporovat asi 4,21 MW tepelné energie).

Před koncem roku 2023 schválilo polské ministerstvo pro klima a životní prostředí prostřednictvím Národního fondu pro ochranu životního prostředí a vodního hospodářství v rámci programu Poskytování termálních vod v Polsku financování ve výši 530 milionů PLN (přibližně 131 milionů USD) na 18 geotermálních projektů.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.