Bezplatný nástroj vypočte náklady a přínosy zavedení zemního tepelného čerpadla

KOLÁŽ: archiv

Aby bylo možno pochopit náklady a přínosy instalace zemních tepelných čerpadel, výzkumný tým laboratoře Oak Ridge National Laboratory (ORNL), která spadá pod americké Ministerstvo energetiky, vyvinul uživatelsky přívětivý webový nástroj pro odhad nákladů a přínosů v rezidenčních a komerčních budovách.

Tento bezplatný nástroj je volně přístupný majitelům domů, stavitelům, instalatérům a výrobcům. Umožňuje uživatelům vypočítat úspory energie, které lze dosáhnout instalací GTČ v jakémkoli typu rezidenčních nebo komerčních budov v jakékoli klimatické zóně USA.

Nástroj, který si můžete vyzkoušet, využívá software, který dokáže automaticky vytvořit model simulace energetické spotřeby budovy pro téměř jakoukoli existující budovu ve Spojených státech.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.