Podpora geotermie v USA nadále roste

Testovací geotermální zařízení v Utahu. | Zdroj: archiv

Geotermální sektor ve Spojených státech má zelenou. Získává stále větší potřebnou podporu od politiků, a to jak na federální, tak na státní úrovni. To je vítaný vývoj pro rozvoj geotermální energie zejména proto, že tato podpora usiluje o zřízení výzkumných institutů.

Vedle již schválených projektů v dopise zveřejněném v únoru 2024 senátoři vyzvali Výbor Sněmovny reprezentantů, aby schválili 118 milionů USD pro Kancelář pro geotermální technologie Ministerstva energie (pro fiskální rok 2024, pozn. red.) na výzkum geotermálních technologií příští generace, jako je EGS.

5. března 2024 podepsala pro změnu guvernérka Michelle Lujan Grisham z Nového Mexika „Zákon o rozvoji geotermálních zdrojů“, který usiluje o vytvoření fondu, který může poskytovat granty až do výše 250 000 USD na studie nákladů a přínosů geotermálních projektů.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.