Ministerstvo energetiky USA investuje 60 milionů dolarů do tří geotermálních projektů

geotermální elektrárna v Nevadě. | FOTO: Ormat Technologies

Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena investuje 60 milionů dolarů do tří pilotních projektů geotermální energie, informuje server The Hill se sídlem ve Washingtonu.

Projekty mají prokázat, že geotermální energie je efektivní. Jde o projekty Chevron New Energies v Kalifornii, Fervo Energy v Utahu a Mazama Energy v Oregonu.

Dodejme, že analýza Ministerstva energetiky USA z minulého roku zjistila, že Spojené státy by mohly do roku 2050 získat dostatek geotermální energie do sítě tak, aby pokryly potřeby 65 milionů domácností.

„Tyto projekty nám pomohou posunout geotermální energii vpřed – do regionů, kde nebyl tento obnovitelný zdroj nikdy předtím využíván,“ řekla v písemném prohlášení ministryně energetiky Jennifer Granholmová. Podotkla, že pilotní projekty „pomohou využít plný potenciál tepla pod našima nohama pro snížení uhlíkových emisí, vytvoření domácích pracovních míst a poskytnutí čisté, cenově dostupné a spolehlivé energie.“

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.