Offenburg: Největší geotermální veletrh se koná od 29. února do 1. března

Vrtná souprava. | FOTO: archiv

GeoTHERM Expo & Congress se bude konat již po sedmnácté ve dnech 29. února až 1. března 2024 v německém Offenburgu.

Největší evropský geotermální veletrh s kongresem se zaměřuje na aktuální vývoj v oboru a vytváří platformu věnovanou výhradně tématu geotermální energie. Místním veletrh očekává v průměru asi 4 900 návštěvníků a asi 160 vystavovatelů ze 40 zemí; účastníci kongresu získají vysoce cenné kontakty.

Dva kongresy o mělké a hluboké geotermální energii vám navíc nabízejí koncentrované odborné znalosti, aktuální vývoj a nejnovější zprávy o praktických zkušenostech.

Přihlášení je možné na oficiálním webu kongresu. Program pak naleznete zde.

Pro celé Německo představuje geotermie velké téma. Německý kancléř Olaf Scholz při návštěvě budované geotermální teplárny v Bavorsku nedávno mimo jiné uvedl, že geotermální energie by měla v budoucnu hrát v Německu významnější roli, než tomu bylo doposud. Objem tepla dodaného z geotermálních tepláren do soustav zásobování teplem by podle něj mohl do roku 2030 vzrůst na desetinásobek.

Offenburg je německé velké okresní město. Leží ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko asi 50 km od hranic s Francií. V roce 2020 zde žilo 60 tisíc obyvatel, jde tak o největší město zemského okresu Ortenau, jehož je i hlavním městem. 

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.