Odstávka starého kotle se týká ještě asi 250 tisíc domácností

Starý kotel na tuhá paliva. | FOTO: archiv

Od září tohoto roku už nebude možné provozovat staré kotle na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy. Spoustu českých domácností proto v následujících měsících čeká výměna kotle za nový zdroj tepla, často jde o tepelná čerpadla. Vzhledem k blížícímu se termínu odborníci očekávají velkou vytíženost instalačních firem. 

Podle různých odhadů se povinná odstávka starého kotle týká ještě asi 150 až 250 tisíc domácností. To s sebou může přinést i dlouhé čekací lhůty u dodavatelů a montážních firem. Pokud tedy necháte výměnu kotle až na léto, nemuseli byste vzhledem k očekávanému zájmu a velké vytíženosti topenářů vše do začátku nové topné sezóny stihnout.

O jednotlivých řešeních, jak nejlépe nahradit starý kotel, si můžete přečíst zítra v našem magazínu.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.