Největší německý dodavatel končí s plynovými kotly, bude instalovat pouze tepelná čerpadla

Plynový kotel | FOTO: Freepik.com

Rychlý přechod na tepelná čerpadla může začít. Alespoň to tak vypadá podle oznámení největšího německého dodavatele systémů pro vytápění Thermondo. Ten totiž oznámil, že očekává velký zájem o tepelná čerpadla a tak úplně ukončuje instalace plynových kotlů. Zákazníci, kteří již mají na instalaci objednávku jej stále získají, nové objednávky už ale firma nepřijme.

Firma se tak nyní podle své tiskové zprávy zaměří pouze na čisté technologie v čele s tepelnými čerpadly a fotovoltaikou. Objednávku na poslední plynové kotle firma přijala během února a po téměř jedenácti letech tak jejich nabídku ukončuje.

Hlavním důvodem k ukončení instalací plynových kotlů je hlavně takzvaný zákon o vytápění, který v Německu vstoupil v platnost. Právě ten by měl totiž výrazně podpořit přechod na obnovitelné zdroje energie, v jejichž čele v případě vytápění domů stojí právě tepelná čerpadla.

Podle informací Spolkového svazu německého teplárenství (BDH) ale přitom zájem o plynové kotle v minulém roce výrazně vzrostl. Po uklidnění v souvislosti s energetickou krizí a dramatickým poklesem spotřeby plynu se totiž trhy opět vzpamatovaly a lidé opět začali nakupovat plynové kotle. Celkem se nových topných systémů v Německu vloni prodalo 1,3 milionů. Kondenzační plynové kotle pak z celkového množství zařízení tvořily téměř 700 tisíc jednotek. Zájem o ně tak byl výrazně vyšší než o tepelná čerpadla, kterých se prodalo 356 tisíc.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.