Veřejnost může připomínkovat novou klimaticko-energetickou strategii Česka

FOTO: archiv

Česko pokračuje v přípravě zásadních strategických dokumentů, které mají popsat cíle a postup v oblasti ochrany klimatu a transformace energetiky. V lednu ministerstvo průmyslu zahájilo druhou část veřejné konzultace nového Vnitrostátního plánu ČR v oblasti energetiky a klimatu (NECP). Její spuštění dlouho odkládalo. Návrh aktualizace klimaticko-energetického plánu totiž vzala vláda na vědomí už loni v říjnu. 

Do konzultace je možné se zapojit do 29. února prostřednictvím interaktivního formuláře. Mohou tak učinit firmy, veřejné či akademické instituce i jednotlivci. Klimaticko-energetický plán má být následně dokončen v první polovině letošního roku a jeho finální verze má být odeslána zástupcům Evropské komise do konce června. 

Veřejná konzultace je povinnou součásti přípravy strategického dokumentu, musí proto splňovat kritéria definovaná Evropskou komisí. 

Příprava nového NECP úzce souvisí také se souběžnou aktualizací Politiky ochrany klimatu (POK) a nové Státní energetické koncepce (SEK). Ty přislíbila vláda aktualizovat do konce roku 2023, jak uvádí ve svém programovém prohlášení. Také jejich příprava nabrala zpoždění a jejich schválení se očekává v první polovině letošního roku. 

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.