Jak pochopit důsledky spalování fosilních paliv

KOLÁŽ: Geotermie.cz

Spalování fosilních paliv ve velkém měřítku způsobuje vážné škody na životním prostředí. Více než 80 % oxidu uhličitého (CO2), který vzniká v důsledku lidské činnosti (přibližně 35 miliard tun ročně), pochází z jejich spalování, zatímco 4 miliardy z obhospodařování půdy.

Toto jednoduché video (spustíte ho po kliknutí na ikonu v ilustrativním obrázku k tomuto příspěvku, anebo na našem YouTube kanálu) působivým způsobem pomáhá pochopit, jak to „vypadá“. Video vytváří přesně to, co má: emoce. Transparentnosti a vědeckých faktů o účincích našich činů máme více než dost. Co chybí, je kolektivní vědomí. Vzhledem k tomu, že CO2 nevidíme, je pro mnoho lidí obtížné porozumět příčinným souvislostem.

Zachycený plyn obsahuje kromě oxidu uhličitého také částice sazí, oxid uhelnatý…

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.