Povolení pro vrty

Proč se vyplatí ponechat jeho vyřízení odborníkům?

FOTO: archiv

Pro laika se celý proces kolem povolení vrtu může zdát složitý a nepřehledný, a z toho důvodu je dobré tuto část včetně návrhu a dimenzování vrtu svěřit odborníkům.

Navíc na příslušných úřadech už mají tak říkajíc „prošlápnutou cestičku“. Vše zařídí za vás a vy se můžete věnovat činnosti, která vás baví nebo živí.

Co je k povolení vrtu pro tepelné čerpadlo potřeba?

  1. Zpracování projektové dokumentace k tepelnému čerpadlu.
  2. Zajištění vyjádření příslušných orgánů potřebných pro další krok na stavebním úřadě (souhrnné stanovisko OŽP, stanovisko obce/městského úřadu v případně dotčených sítí, pokud si stavební úřad vyžádá).
  3. Vodoprávní řízení na odboru životního prostředí.
  4. Podání žádosti o územní souhlas/rozhodnutí (nad 20 kW výkonu) též stavební povolení.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.