V areálu ostravské LF využijí geotermii

Vizualizace. | FOTO: archiv

Začala realizace projektu LERCO – unikátního vědecko-výzkumného hubu, který vznikne v areálu Lékařská fakulta Ostravské univerzity.

Life & Environment Research Center Ostrava (LERCO) představuje unikátní vědecko-výzkumné centrum zaměřené na biomedicínské, přírodovědné a behaviorální obory. Jeho aktivity povedou od základního přes aplikovaný výzkum napříč VaV institucemi města (OU, FNO).

LERCO přinese regionu zvýšení kvality zdravotní péče a vzdělávání, ale také nová pracovní místa a celkové zvýšení atraktivity a inovačního potenciálu celého kraje. Samotná budova LERCO bude mít díky využití geotermální energie a fotovoltaických panelů téměř nulovou spotřebu energie.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.