Portugalsko: Voda a vítr zajistily 91 % elektřiny

Lisabon | FOTO: archiv

Portugalci čerpají čím dál více elektřiny z obnovitelných zdrojů. V březnu tak pokryli 91 procent spotřeby elektřiny, informovala společnost Redes Energéticas Nacionais (REN), která v Portugalsku odpovídá za zajištění přenosu elektřiny a plynu.

Země se dlouhodobě snaží spotřebu obnovitelné elektřiny posílit, do roku 2030 z ní plánuje pokrýt 85 procent.

V prvním čtvrtletí letošního roku z obnovitelných zdrojů pocházelo 89 procent elektřiny, na její výrobě se podílely nejvíce vodní elektrárny, které do sítě přispěly 47 procenty. Hned za nimi byly větrné elektrárny se 31 procenty, fotovoltaické elektrárny se šesti procenty a biomasa a geotermie s pěti procenty. Výroba zemního plynu pokrývala 11 procent spotřeby.

Právě na geotermální energii by země chtěla v budoucnu především sázet.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.