Leo Eisner: Geotermální energie a možná vyvolaná zemětřesení

Týden Akademie věd ČR

Leo Eisner | FOTO: E15

V současné době se lidstvo pokouší změnit cestu a získat energii bez toho, že by muselo spalovat ropu nebo zemní plyn.

Jednou z cest energetické změny je právě využití geotermální energie, ze které by se jednou mohla vyrábět i elektřina. „A snažíme se to dělat tak, abychom nezpůsobili zemětřesení a zároveň čistou energií doplnili zdroje,“ dodává o novém směru energetiky seismolog Leo Eisner.

Leo Eisner mluví i o tom, jak lidé hlubinnými vrty, které jsou potřeba k těžbě ropy a zemního plynu, dovedou ovlivňovat i hlubinné procesy naší planety: „Donedávna jsme si mysleli, že dovedeme vyvolat jen malá zemětřesení. Teď už máme představu, že jsme schopni vyvolat významné otřesy, které dokážou poškodit budovy a způsobit významné škody.“

Seismologové pomáhají takovým situacím předcházet. Tato profese s sebou může nést i jistou dávku dobrodružství.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.