Jan Šafanda: Dočká se geotermální energie širšího využití i v ČR?

Přednáška z Týdne AV ČR (rozsah: 50 minut)

FOTO: AVČR

Geotermální energie je považována za obnovitelný zdroj energie a může podstatně přispět k přechodu na nízkouhlíkovou energetiku.

V Evropě nachází stále širší uplatnění zejména ve vytápění městských čtvrtí. V Česku se zemské teplo zatím využívá téměř výhradně v tepelných čerpadlech, využívajících vrty hluboké maximálně 100 – 150 m, na teplotní úrovni do 10–15 °C.

Přednáška seznámí s možnostmi a překážkami širšího a významnějšího využívání geotermální energie v ČR. Byla vysílána online během Týdne Akademie věd ČR 2021.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.