3 / ČR: mělká geotermie

FOTO: archiv

Na základě současných dostupných podkladů je proveden expertní odhad  geotermálního potenciálu České republiky. Údaje vycházejí ze zjištění České geotermální asociace.

Geotermální energie pro nízkoteplotní systémy (tepelná čerpadla) odhad potenciálu:

  • Primární zdroj horniny – 8 750 MW.
  • Primární zdroj podzemní voda – 2 390 MW.

Závěrem lze konstatovat:

  • Prakticky neomezené zdroje existují pro využití nízkopotenciálního geotermálního tepla, což je výhodné vzhledem k úsporám energie uplatněním tepelných čerpadel i s ohledem k ochraně životního prostředí.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.