V Německu využijí pro výrobu aut geotermální energii

Opel Astra Electric. | FOTO: Stellantis

Stellantis N.V. a Vulcan Energy Resources Limited (Vulcan; ASX: LCV, FSE: LCV) podepsaly smlouvu o smlouvě budoucí pro první fázi projektu rozvoje využití geotermální energie k dekarbonizaci energetického mixu průmyslového závodu Stellantis v německém Rüsselsheimu, kde se vyrábějí vozy DS 4 a Opel Astra. Podle současných odhadů by tento projekt mohl již v roce 2025 pokrýt významnou část roční energetické potřeby podniku. 

V první fázi, která se týká nejsevernější části oblasti zájmu společnosti Vulcan v údolí Horního Rýna, vypracuje Vulcan předběžnou studii proveditelnosti zaměřenou na výstavbu geotermálních zařízení pro továrnu Stellantis. Pokud budou výsledky průkazné, další fáze se zaměří na vrty a následné studie a vývoj. Stellantis plánuje financovat 50 % rozvoje projektu, který podporují rovněž místní orgány.

Cílem společností Stellantis a Vulcan je vyrábět a dodávat do sítě čistou elektřinu pro interní i externí použití v souladu s německým zákonem o obnovitelných zdrojích energie (EEG) a zároveň dodávat vyrobené teplo do podniku skupiny Stellantis. 

Tato dohoda se skupinou Stellantis také posiluje bezuhlíkový dopad společnosti Vulcan na evropské odvětví výroby elektromobilů, doplňuje uhlíkově neutrální stopu jejího projektu Zero Carbon Lithium™ a zároveň vytváří hodnotu pro akcionáře.

Líbí se vám článek, dejte mu lajk!

O nás

Vítejte na webu geotermie.cz.

Jsme nezávislým zdrojem informací o geotermální energii od A do Z. Naším cílem je poskytovat vám komplexní a snadno dostupné znalosti o této vzrušující oblasti obnovitelných zdrojů.

Náš tým odborníků je váš průvodce problematikou geotermální energie. Jsme tu, abychom vám přinesli objektivní a kvalifikované informace, které vám pomohou lépe porozumět této inovativní technologii.

Náš magazín se věnuje širokému spektru témat, včetně geotermální energie, technologií a způsobů jejího získávání. Nezapomínáme ani na jiné obnovitelné zdroje, které hrají klíčovou roli v budoucnosti energetiky.

Máme radost , že jsme spustili tento web 1. října 2023 a věříme, že se stane vaším spolehlivým průvodcem ve světě geotermální energie.

Newsletter
Přihlaste se k odběru obsahu do vaší schránky.